V pátek 27. července 2018 proběhlo na hřišti ve Všechovicích rozloučení s fotbalovou kariérou našeho oblíbeného hráče Zdráži. VIdea z této akce najdete na youtube kanálu Tatranu

Novinky

Radslavice - TATRAN: 3 body zůstávají doma

15.06.2014 06:32

V předposledním kole na sebe narazily dva týmy ze středu tabulky a první minuty naznačily, že se diváci mají na co těšit. Lidově řečeno nahoru-dolů, šance střídala šanci. V prvním poločase měli domácí dva závary před brankou Všechovickéhobrankáře Kubjáta, ale ten je zneškodnil. Pak si vzal slovo Zdražil a ve 25 minutě rozzvonil krásnou střelou z 25metrů pouze břevno.Krásný fotbalový moment. Ve 40 minutě šli do brejku dva VšechovičtíKozák s Páleníkem, kdy prvně jmenovaný nahrával lepšímu postavenému Páleníkovi a ten vsítil gól, bohužel pomezní už držel praporek nahoře.  1 poločas jsme tedy viděli bez branek.

Do 2 poločasu vstoupily domácí dobře a po nedorozumění Všechovic v pokutovém území šli Radslavicev 50. minutě do vedení.  Všechovice měli po obdrženém gólu převahu, vypracovali si několik šancí, ale naneštěstí domácích bez vstřeleného gólu. Pak ovšem v 66. Minutě měli brejk domácí a Pavel Zajíc hlavou zvýšil skóre na 2:0. Naděje Všechovic po obdrženém gólu se snižovali a s přibývajícím časem hosté otevřeli obranu a dali všechny síly do útoku a Radslavice po dalším brejku stanovují výsledek na 3:0.

Branky: 2x Zich Dalibor, 1x Zajíc Pavel

Sestavy:

Všechovice:Kubját, Sehnálek, Derych, Plesník, Vávra,D.Rolinc, Kozák, Hulman, Páleník, Zdražil, Březík. STŘ. Štěpánek, Rolinc M.

Radslavice: Rada, Jemelka, Jiřík, Herzog, Navrátil, Matyáš J, Lukáš, Navrátil J., Dolák, Zich R, Zich D, STŘ. Zaorálek, Libigr, Zajíc

autor: Davor Šuker  (CRO)

TATRAN - Pivín: netradičně zakřiklý soupeř

02.06.2014 19:40

Neděle 1.6.2014

Za příjemného fotbalového počasí zahájil hlavní rozhodčí Svačina mistrovské útkání. Našim borcům vyšel úvod do zápasu a již v 6.minutě brankou Lukáše Zdražila jsme šli do vedení 1:0. V 23. min šel do typického průniku kapitán Marek Přikryl a jeho střela lízala levou tyč z pohledu brankáře. V 24. 25. min  šly střely Radka Kozáka a Tomáše Hulmana shodně nad. V 30.minutě měl dobrou pozici pro zakončení Marek Přikryl. To už ale signalizoval na střídačku,že nemůže pokračovat ve hře.Obnovené zranění třísel nenasvědčuje nic dobrého.Ve 32.minutě je Mara Přikryl střídán Jarkem Sehnálkem, který v tomto zápase začínal na lavičce a ještě není stoprocentně fit. V 51. Minutě soupeř využívá naší chyby v obraně a hráč Pivína Fijalka vyrovnává na 1:1. V 62.minutě uníká po levé straně Tomáš Vávra a předkládá krásnou finální přihrávku ze které Lukáš Zdražil dává svoji druhou branku v zápase na 2:1. V 73. minutě má opět  velkou šanci Lukáš Zdražil ,ale neproměnil snad ze 4 kroků. 73.minuta a opět zajímavý centr do „vápna“ od Tomáše Vávry, ale Filip Páleník hlavou nebyl úspěšný. V minutě 80. nastupuje do hry Zdenek Štěpánek a střídá Filipa Páleníka. V 84. minutě  dostal krásnou přihrávku“na zlatém podnose“ Jarda Sehnálek, ale zastupující kapitán přestřeli soupeřovu branku.V závěru zápasu měl ještě dvě dobré příležitosti Lukáš Zdražil, ale gól již nepadl. Výsledek tedy  2:1

Trenér : Metoděj Nejedlý  (dostal pěkný dárek ke svým 64. Narozeninám)

Ved. mužstva: Milan Lukáš

Sestava domácích :  Kubját- Kopečný, Kozák, Březík, Plesník- Daniel Rolinc, Tomáš Hulman,Tomáš Vávra,

Filip Páleník (80. Zdenek Štěpánek) – Zdražil, Přikryl (32. Sehnálek)

autor: Jiří Šimara

Mostkovice - Tatran: Lídr domácích zápasů neporažen

27.05.2014 16:55

V neděli 25.5.2014

….Těžko se píše….  Hlavní rozhodčí Jilek ze Zábřehu přivedl na hřiště soupeře shodně na 2. postupovem místě. TrenerTatranu Metoděj Nejedlý neměl lehkou roli při sestavování „mančaftu“. Dlouhodobě zranění nebo další nepřítomní omezili jeho možnosti.

V 6. min po centru zleva měl  „tutovku“ na noze Lukáš Zdražil. O chvíli později Petr Kubját (jarní jednička v brance Tatranu) podržel mužstvo. V 15. min. táhlá střela Jakuba Bobčiakanad. V 17. minutě opět pěkný centr z leva a vzorový „koník“ Lukáše Zdražila minul branku soupeře. Ve 30.min přišla na hráče „žízeň“ a rozhodčí přerušil hru na občerstvení (teplota ve stínu 28° C). Střed hřiště v té době ovládali naši „šutéři“  Tamáš Vávra a Jarda Sehnálek. „Vavroš“ zavelel a Jarda Sehnálek vyslal svůj první „šrapner“ na soupeřovu branku. Domácí kopali 1. roh až v 33. minutě. Bohužel v 40.minpříšel trest z trestného kopu a domácí šli do vedení. V 45.min se nepříjemně zranil Jarda Sehnálek,ale o poločase se dal dohromady a zápas dohrál. Začátek druhého poločasu poslal pěknou levačku těsně vedle Kuba Bobčiak, tentokrát moc nevynikal, snad důsledek předchozí virozy. V 59.min lehce zraněného Marka Plesníka střídal Vašek Kopečný. V 61. nedůraz a ztráta míče a bylo to 2:0. V minutě 70. Po rohovém kopu a našem nepokrytí soupeře 3:0. V 73 min 4:0 a nebylo co řešit. Ikdyž byl zápas herně vyrovnaný, výsledek je deklasující. Smutný konec, ale bojujem dále.

Sestava : Kubját-Plesník 59. Kopečný),Kozák,Březík,Páleník-Dan Rolinc,Sehnálek,Vávra,Bobčiak -Přikryl,Zdražil                                     Trenér: Nejedlý Metoděj

Autor: Jiří Šimara

Tatran - Býškovice: Můj dům, můj hrad

27.05.2014 16:52

Hráno v sobotu 17.května na hřišti pastevník.

Zápas začal ve svižném tempu, v 5. minutě vyslal na branku Býškovic střelu David Chlup. V končící 8.minutě pak porozehraném trestném kopu vstřelil z blízka branku Daniel Rolinc a hrál podstatně lépe než minulý týden. Ve 12. minutě střílel z dobrých 24 metrů Tomáš Hulman. V 40.minutě se o nebezpečnou hlavičku snažil Marek Přikryl,ale nebyl úspěšný a bohužel ve 43.minutě Býškovice srovnaly na 1:1 když branku dal Rakovský. V 54.min. šly Býškovice do vedení Staňkem. V 60.min. naskočil do hry ing.Zdeněk Štěpánek a došlo trošku k přeskupení v sestavě. V 71. minutě dal o sobě vědět „torr mašina“ volně přeloženo stroj na branky Lukáš Zdražil a vyrovnal na 2:2. V 80. minutě krásnou bombou dal konečnou podobu zápasu Jarda Sehnálek na 3:2. V již  nastaveném čase byl hrubě a zbytečně faulován  Marek Přikryl a jeho start v příštím zápase je nejistý.

V neděli 25.5. zajíždí muži do Mostkovic

Hlavní rozhodčí Pospíšil,delegát L. Sedlák z Hranic

Sestava Tatran :   Kubját-Plesník,Kozák,Derych (Páleník),Sehnálek – Daniel Rolinc,Hulman,Chlup,,  Vávra – Zdražil, Přikryl

Trenér: Metoděj Nejedlý

Nezamyslice: Šnůra výher přetržena

16.05.2014 08:33

Hráno v neděli 11.5.2014 na hřišti Pastevník

Po úspěšné serii přišlo klopýtnutí před naším publikem. Soupeř se prezentoval důslednou obranou a rychlými protiútoky. Když v 5. Minutě zazvonila soupeřově brance tyč, zdálo se, že utkání dostane jednotný spád. V 23. Minutě šel do brejku Kuba Bobčiak, ale pěknou střelu gólman Nezamyslic vytlačil na roh. O tři minuty později šel do typického brejku stále nejlepší kanonýr soutěže Marek Přikryl, ale ani on nebyl úspěšný. V 34. Min. přišel zasloužený trest a soupeř se ujal vedení. Do zápasu se dobře nevyspal brankář ,,Šutr,, Petr Kubját. V druhém poločase už působil jistěji. V 57. Min zvedl prapor bojovník Radek Kozák a vyrovnal stav utkání. Trošku Nám vázla herní kombinace ve hře zálohy. Do hry nastoupil zkušený Mirek Rolinc a hře se snažil dát nový impuls. I v jeho letech je to pořád pan fotbalista.Za to ,,mladé pušky,, Marek Plesník a Daniel Rolinc se trochu šetřily, ale stále jsou příslibem do budoucnosti. Rostou z nich kvalitní fotbalisti. V době kdy jsme šli do závěrečného tlaku přišla zbytečná chyba na půlící čáře a soupeř po brejku se ujal vedení. To běžela 77. Min. a na hřišti byl zkušený ,,šutér,, Lukáš Zdražil. Závěrečný tlak jsem nevyužili. Tečku za zápasem udělal Luky Zdražil v 92. Min. , kdy chytrým technickým lobem trefil břevno.

SESTAVA: Kubját - Plesník, Kozák, Derych (70. Páleník), Sehnálek – Rolinc ml., Hulman (60. Rolinc st.), Březík (75. Zdražil), Chlup, Bobčiak – Přikryl

TRENÉR: Metoděj Nejedlý

Kostelec na Hané: forma nebere konce

05.05.2014 18:46

Tatran nastupoval jako domácí (podzimní zápas byl prohozen).

Úvod zápasu nebyl pro naše borce příznivý a v úvodní desetiminutovce se Kostelečtí dostali do tří vyložených šancí.Díky štěstí a našemu golmanovi jsme uhájili čisté konto. V 28. minutě nás ale soupeř potrestal a ujal se vedení. V 44.minutě naše naděje oživil kapitán „našich“ Marek Přikryl a svým 18.gólem v sezoně připomněl,kdo je nejlepší střelec letošního ročníku.

Do druhého poločasu vstoupili naši borci mnohem lépe. Když v 55. Minutě byl jeden z hráčů Kostelce vyloučen,převzali hráči Tatranu s přehledem kontrolu nad zápasem. V 64. Minutě prokázal svojizkušenost Lukáš Zdražil a „s instinktem zabijáka“ skóroval na 2:1. V 71. Minutě obdržel nepříjemné zranění benjamínek našeho mužstva Danek Rolinc, ale po ošetření zápas dohrál ve skvělém stylu.

V 78.minutě zvýšil skóre Tomáš Hulman po krásné kombinaci střelou z poza pokutového území na 3:1. Soupeř hodně přitvrdil a po jednom zákrokumusel být střídán Marek Plesník, a následně taky lehce zraněný Lukáš Zdražil….A protože rozhodčí váhal s ukončením zápasu, vše vzal do svých rukou Mara Přikryl a svým druhým gólem po sólovém úniku udělal pěknou tečku za zápasem.

K celkovému hodnocení jen dodat, že mužstvo jako celek má slušnou formu,ale bohužel v každém zápase si vybírá svoji slabou desetiminutovku. Škoda jen,že chybí naši fandové.

Sestava Tatranu:

Petr Kubját-Filip Páleník, Radek Kozák,JaroslavSehnálek,Marek Plesník ( 80.min. ing.Zdeněk Štěpánek)- Daniel Rolinc,VáclavKopečný,Tomáš Hulman, Jakub Bobčiak, - Lukáš Zdražil (84.minutě David kuchař) , Marek Přikryl (kapitán).

03.05.2014 14:54

Naši kluci v neděli odpoledne zajížděli do dalekých Vrchoslavic, za týmem, kde věk nehraje žádnou roli.Nepřetržitou sňůru neúspěchu na tomto plácku si Všechovičtí pamatují ještě za doby platnosti papírové dvacetikoruny.

Dnes je ale  vše jinak!!! Bereme body a rovnou tři.

Nervozita před zápasem by se dala krájet, když ješte dopoledne před zápasem nebylo jasné kdo všechno pojede.Nakonec dorazili i oslavenci z předchozího dne  a kupodivu předvedli heroický výkon, který byl nápomocen finálnímu výsledkuJ.

Cele utkání bylo od začátku velmi vyrovnané.Domácí , kteří svojí zkušeností dokáží hospodařit s míčem zásobovali útok přesnými nákopy, které zanikly ještě v zárodku v jiném případě fantastickými zákroky zlikvidoval  Petr Kubját. Opět stalo štěstí na naší straně  a určitě by se zápas vyvíjel jiným směrem, kdyby soupeřové šance byly proměněny.Největší  brankový moment zmařil Přikryl, který pokus o lob přes vyběhnutého brankaře nedokázal usměrnit.Celý poločas byl jinak od mužstva ze Všechovic velmi zodpovědný a bojovný, čímž jsme mohli spokojeně odejít do kabin.

Senzační morálka celého týmu v kabině se prěnesla i na hřiště do druhé půle. Zádná únava z pražícího sluníčka nebyla znát, právě naopak se produktivita ješte navýšila. Odměnou za to byla gólová situace, kdy Marek Přikryl odskočil od dotírajícího obránce a servíroval míč neomylnému kanonýrovi Danku Rolincovi. Stav 0:1.

Soupeř chtěl samozřejmě stav ještě korigovat, ale naše obrana nedala dýchat žádné pořádné akci, ba naopak jsme mohli ještě z rychlých protiútoku stav navýšit.Tento stav vydržel až konečného hvizdu.

Stručně v bodech:

• Petr Kubját cca 280 minut bez inkasované brány. (jen tak dál)
  • Daniel Rolinc třetí trefa v řadě
  • Přikryl stále seřizuje mířidla na kopačkách
  • Relativně slušný výkon rozhodčích

autor: Marek Přikryl

Moštěnice: prokletí zlomeno

26.04.2014 11:14

Za krásného nedělního odpoledne se na ,,Pastevníku,, schylovalo k souboji, kde favoritem podle poslednich vzájemných zápasech byla jednoznačně Moštěnice.I přesto, že se nemůže soupeř vychloubat skvělou střeleckou chutí, pro Nás je a vždy bude soupeřem obávaným:-)

Tréňova rošáda v sestavě a v taktice se postarala a o skvělou předzápasovou atmosféru. Po určení exekutora pravého rohu, mohl Přikryl pouze nevěřícně kroutit hlavou.Další hlavní změna se týkala Jardy Sehnálka, který téměř po roce opustil defenzívu a s velkou chutí se vrhl na hrot:-)

Uvodní minuty jakoby Tatran byl myšlenkami ještě v kabině a za svou pasivitu málem zaplatil v 10. minutě.Skvělě zasahoval Petr Kubját a jeho vzrůstající formy nebere konce.Po chvilce přišel zlomový okamžik, kdy soupeř nastřelil brankovou konstrukci.Raději nebudeme domýšlet jaký by měl zápas průběh, kdyby situace opravdu skončila gólem.První brankový moment pro domácí přišel po hezké kombinaci Radka Kozáka a Daniela Rolince, který už svojí druhou trefou v řadě pouze potvrzuje v čem tkví celá dynastie Rolinců.

Ještě do přestávky však Tatran dokázal zdvojnásobit svůj náskok po rohovém kopu. Na zahraný roh Marka Přikryla si skvěle naběhl Ladislav Derych a Tatran se mohl radovat podruhé.Stav2:0. S tímto stavem se ukončil první poločas.

Cíl Všechovických v druhém poločase byl jasný - udržet za každou cenu dvoubrankový náskok.Druhou půli neměli hoste co ztratit a tak se projevovala  i jejich hra,kde  více otevřená obrana umožňovala mnoho protiútoku,ale bez gólového účinku.Vše do doby než na hřiště vběhl místní ,,seladon, a svojí hlavičkou zpečetil výhru domácích. Stav 3:0.V závěru vyhořel Přikryl před osamoceným strážcem svatyně a ani dorážka nebyla souzena v jeho prospěch.

19.04.2014 09:34

Letošní první venkovní zápas, jsme sehráli v Brodku u Přerova.  Setkaly se tak mužstva z podobným umístěním v tabulce. Domácí manšaft už nutně potřeboval vyhrát, neboť svůj první domácí zápas také nezvládl a nechtěl si odnést další zklamání, ze svého domácího stánku. I pro nás, zde bylo místo k zamyšlení, neboť ostudná prohra 0:6 musela být odčiněna a to nejlépe v podobě 3 bodů.

Samotný zápas probíhal před velice důstojnou diváckou kulisou, která je hodna této soutěži. Myslím si, že ve Všechovicích, by se tímto diváckým zájmem, mohlo mnoho fanoušků inspirovat.

Již k samotnému zápasu, hostujícímu celku stále chybělo duo zraněných hráčů Jan Březík, David Kuchař.

V úvodu zápasu, jsme si vytvořili několik příznivých šancí, ale žádná doposavad neměnila aktuální stav svítící na světelné tabuli. Za zmínku přidávám centr, který byl adresován na kapitána týmu Marka Přikryla, ale brankář byl pozorný a včas gólovou příležitost zneškodnil. Poté účastník předešlé akce, nahrával do velké šance Bobčiakovi, ale ten ve finální fázi selhal. Gól v první půli přece jen přišel. Síť rozvlnil a domácí fanoušky rozesmutněl, obávaný kanonýr Lukáš Zdražil, nazývaný též ˝Tormaschine˝ domácímu brankáři nedal sebemenší šanci, a nekompromisní hlavičkou skóroval za gólmanova záda. 0:1 Velkou zásluhu na vstřeleném gólu měl Daniel Rolinc, který přesným centrem našel hlavu, již zmiňovaného útočníka. Domácí následně zahrozili, kdy v pokutovém území nastřelili břevno. Do konce prvního poločasu, byl Petr Kubját ohrožován domácími hráči více méně jen, střelami ze střední vzdálenosti, což nevedlo k většímu závaru před naší bránkou. Poločasovi stav 0:1.

V druhém poločase, převzali otěže jednoznačně domácí, hostující tatran, měl v druhé půli jasně navolenou taktiku. Spoléhat ze zabezpečené obrany na rychlé brejky. Po jednom z nich, se opět radovali hráči tatranu, když přidal klid na jejich kopačky Daniel Rolinc. Všechovičtí si zápas pohlídali, až do konečného hvizdu. Soupeře totiž do slibnějších šancí nepustili. Připsali jsme si tak, velice důležité 3 body.  Na závěr bych chtěl poděkovat, fanklubu Lukáše Zdražila za neutichající povzbuzování během celého utkání. Další zápas nás čeká tuto neděli, kde se naším protivníkem stane pro nás nepříjemná Horní Moštěnice.

autor: Jakub Bobčiak

Lipová: popraviště na Pastevníku

11.04.2014 14:36

Letošní první mistrovský zápas domácího mužstva, měl být odrazem k lepším výkonům a to hlavně k sbírání tolika potřebných bodů, které po konci podzimní části soutěže byly alarmujícím nedostatkem pro Všechovický celek. Už z papírových předpokladů mělo jít o aktraktivní podívanou, utkaly se totiž celky  , jenž zdobí ofenzivní pojetí hry. Domací Tatran absolvoval jako již tradičně, zimní Golden cup, kde narazil na celky hrající vyšší soutěže. Hosty z Lipové netřeba místním fotbalovým fanouškům představovat, mužstvo, které tradičně bojuje o příčky nejvyšší. Tým sestaven z hráčů, oplývající výbornou defenzivní, tak samozřejmně i ofenzivní kvalitou.

Vraťme se tedy, již k samotnému utkání. Domácí celek se musel dnes opět obejít bez několika laborujících hráčů Jan Březík, Jakub Bobčiak, David Kuchař. Hosté nejspíš zdravotními potížemi tolik netrpěli a přijeli na domácí baštu v nejsilnější sestavě.

Výkop utkání nastal v 15:30. Z prvu zápasu byla hra více méně vyrovnáná. Domácí tým se snažil většinu míčů přesouvat rychlými kontry na útočné duo Přikryl – Zdražil, ale hostující tým nepřipouštěl útočné dvojici, větší možnost ohrožovat hostujícího gólmana a většinou eliminoval zárodky akcí už v počátku. Hosté z kraje utkání spíše vyčkávali a čekali na rychlé brejky, což jim přineslo tížené ovoce. Hostující hráč vyslal dlouhý míč na hrotového útočníka, který neměl problém míč zpracovat a z většího úhlu skórovat. Stav 0:1. Hosté byli v eufórii!! Výkon stupňovaly, což vedlo k větším závarům před domácí brankou.  Hosté v první půli měli, co se týče příležistostí jasně navrch. Ze strany domácích vybírám střelu křídelního levého záložníka, který svojí jak razantní tak umístěnou střelou, jen těsně míjel pravou šibenici hostujícího golmana. Blízko gólu se domací octli, po standartní situaci, kterou zahrával z poza šestnáctky Radek Kozák, hostující brankář, senzačním zákrokem vyrazil.  Hosté v první půli svojí iniciativní hrou dokázali pro sebe skóre ještě navýšit. V Poločase stav 0:2. Domácí tým, měl nad čím v poločasové přestávce přemýšlet.

Druhá půle, domací využili první ze tří střídání. Na hřiště nastoupil zkušený harcovník Miroslav Rolinc, za kterého opačným směrem odešel Vašek Kopečný, jasný cíl zněl, podržet míč a následně vymyset kloudnou přihrávku pro ofenzívu. Fanoušci očekávali, že tým se vzchopí, jenže Lipová bohužel udeřila v kratkém rozmezí dvakrát. Stav 0:4.  Pak se hra vyvíjela následovně, jako celý průběh zápasu, domácí bojovali, ale výraznější gólovou situaci, si dnes bohužel nevytvořili. Z větší dálky potom vystřelil Tomáš Vávra, což brankáře, nějak zvlášť nevyděsilo, míč pohodlně stáhl k svojí hrudi. Domácí trenér v 70. minutě využil dvojíté střídání, nastoupil Tomáš Hulman a Páleník Filip, ale kromě pokusů ze střední vzdálenosti, si ani oni nevypracovali nadějnější příležitost. Naopak hostující hráči nepolevovali a snažili se přidávat nadále i další branky, do konce utkání se jim to podařilo ještě 2 x. Konečný stav 0:6.

Závěrem nezbývá hostujícímu mančaftu pogratulovat, k jednoznačnému vítězství, i když se domácí snažili s vývojem utkání něco udělat, tak jim dnes prostě souzeno nebylo. Snad Tatran napraví svojí reputaci již v dalším kole, které sehraje v Brodku u Přerova.

Autor: Bobčiak Jakub