V pátek 27. července 2018 proběhlo na hřišti ve Všechovicích rozloučení s fotbalovou kariérou našeho oblíbeného hráče Zdráži. VIdea z této akce najdete na youtube kanálu Tatranu

Novinky

Plumlov: Blamáž na závěr

25.11.2013 21:15

Poslední zápas podzimu, který Tatran odehrál, se uskutečnil na hřišti v Plumlově.Jedinou výhodou toho dne byla myšlenka, že podzimní část se tímto matchem uzavírá a nastává dlouhá přestávka na regeneraci a hledání ztracené formy.

Celý zápas se odehrál ve velmi sychravém počasí, s jedním borcem na střídačce, který se v druhé půli zároveň stal i hvězdou obrany (Petr Kubját).Celý poločas bylo viděno mnoho nepřesných přihrávek na obou stranách a jen strašně  málo podařených kombinací, která by obsahovala aspoň 3 přesné nahrávky . Držení míče spíše napovídalo pro domácí a 5 minut před koncem půle padla první branka.Stav 1:0.To nejhorší pro Nás do poločasu ještě přislo, kdy domácí přidali ještě gól do šatny.Stav 2:0.

Po změně stran  se všechno vsázelo na ofenzivní činnost a v jednu chvíli jsem hráli snad na 4 útočníky.V 60. minutě snižoval skóre David Chlup svoji střelou k levé tyči a k jednobodovému zisku Nám chyběl už jenom jeden gól, který ovšem  do závěrného hvizdu nepřišel.Za neslaný, nemastný zápas si nakonec odvážíme prohru 2:1 a jen díky bohu že už další týden nehrajem.

Kojetín:nevyhrajem a nevyhrajem

13.11.2013 20:31

Začátek utkání se pro domácí Tatran nemohl odvíjet lépe. Po brejku a následném podražení Marka Přikryla v pokutovém území byla nařízena penalta, kterou v anglickém stylu proměnil David Kuchař.Stav 1:0.Po pár minutách se opět potvrdilo že v poslední době nefunguje motor Tatranu na plný výkon.  Po zahraném rohu se stal míč snad neviditelným jinak se to nedá vysvětlit a proskákal celou šestnáctkou bez kontaktu až před brankaře, který v závaru už nemohl nijak reagovat.Stav 1:1.Smolařem v  Naších barvách byl polouzdravený Tomáš Vávra, který nešťastnou  hlavičkou posouval Kojetín do vedení.

Hosté ještě v druhé půli přidali branku   a jen těžko se vzdorovalo dvougólového deficitu.Velkou naději pro Nás vykouzlil rozhodčí, když odpískal druhý pokutový kop, ke kterému se postavil  Marek Přikryl.Stav 2:3.Po tomto gólu přišel impulz produktivity, ale ve zbývajícím čase seuž  nic zvláštního nestalo.

Tovačov: Jako na kluzišti

06.11.2013 18:06

Snášející se déšť zkrápěl trávník v Tovačově a při pohledu na hrací plochu se mnohým na promáčený terén vůbec nechtělo.

Tatran měl od samého začátku jasně navrch, pevně drželo kormidlo utkání ve svých rukou a spíše bylo jen otázkou, kdy se převaha ukáže i na ukazateli skóre.Tlak byl enormní a po standartní situaci, kterou zahrával Jan Březík se Všechovická družina mohla radovat.Stav 1:0.Během první půle si družstvo vypracovalo ještě mnoho dalších šancí, ale branka už nepadla.

Druha polovina byla také ve znamení aktivního pohybu a nabízení se. Konečně výkon za který se nemusí žádný Všechovčák stydět, týmová práce šlapala jak Švýcarské hodinky.

Po několika minutách domácí našli recept na vyrovnání, ale po dlouhém nákopu a zmatku v obraně Marek Přikryl opět vrátil vedení.Bohužel jak už bývá tradicí, tak poslední gól v závěru hry spadl do naší brány.Poděkování zaslouží hlavně brankář (Petr Kubját), který zneškodnil mnoho vydařených akcí domácích a díky němu si vezme aspoň bod.

Radslavice: mizérie pokračuje

29.10.2013 19:31

Respekt ze soupeře nastal už v době rozcvičování, kdy někteří hráči Radslavic připomínali spíše ragbyove postavy, ale zpatky k hodnoceni  nedělního zápasu.

První půle mnoho fotbalových akci nenabídlo. Kromě skvěle zahrané standartní situace Radka Kozáka, kterou  bravurně zpacifikoval brankář a nebezpečné hlavičky Ladislava Derycha v malém vápně  se nic zvláštního nestalo.Skvělé zákroky si v určitých momentech připsal i Tomáš Bancik.Ale opět bylo znát že mužstvo do souboje nedává  to co se očekává už poslední tři kola.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem aktivnější. Soupeř sice po dlouhém nákopu a následném prodloužení hlavou na útočníka otevíral skóre, ale sklopené hlavy domácích rozhodně vidět nebyli.V 70. Minutě našel Jan Březík svým přesným centrem Marka Přikryla a ten vyrovnal plackou z první. Stav 1:1.Rázem se  svěřenci trenéra Ladislava Klemše  rozhodli kout železo, dokud je žhavé, což v praxi znamenalo nápor  přihrávek a centrů do vápna.Dlouho to vypadalo že vítězství strhnou bojůvkou Tatranští hráči , ale opak byl pravdou. Soupeř po 3 minuty před koncem zápasu vymetl pavučinu a nám zbyly jen oči pro pláč. Stav1:2

Pivín: Zápas v Pivíně postup nedělá aneb nic není ztraceno..

22.10.2013 21:09

V neděli zajížděl Tatran k nenáviděnému soupeři z Pivína a od začátku utkání se ujala otěže utkání místní trojice rozhodčích. Od úvodního hvizdu dokazovala, kdo je tady doma, ale nutno podotknout, že náš tým ji situaci velmi ulehčil. Chyběl nám důraz, nasazení, vázla kombinace a náš tým byl po celou dobu horším týmem a tahal za kratší konec. Domácí šli štěstíčku naproti a poločas skončil po rohovém kopu 1:0. Po bouřce v kabině se očekával opačný průběh druhého poločasu ale opak byl pravdou.. Tatran si, až na pár náznaků, nevytvořil žádnou stoprocentní šanci a domácí po chybách hostů zaslouženě přidali další tři branky. Celkové resumé tedy: 16 žlutých a 4 inkasované branky..

Při psaní článku jsem záměrně nikoho nejmenoval, každý by si měl sáhnout do svědomí, jestli dal do zápasu opravdu vše a jestli je jeho tréninková účast opravdu v mezích možností.. Doufám, že na tento zápas rychle zapomeneme a v neděli proti Radslavicím opravdu ukážeme kdo je na hřišti pánem.

PS: čím víc gólu dáme, tím víc bodů máme..

A proto na nedělní zápas vypsalo vedení motivaci: 10 piv za každý vstřelený gól..

Autor: Pepa Šarapatka

Mostkovice: Jako na střelnici

15.10.2013 18:08

Velká očekávání provázela Náš tým před soubojem s Mostkovicemi, jednak odčinit prohru  v minulém kole na  půdě Býškovic a hlavně potvrdit roli favorita.

Začátek zápasu se jevil spíše chaotický a největší pochvalu sklízela obrana , která měla práce až nad hlavu a neumožnila soupeřům žádnou nebezpečnou gólovou situaci. První branku utkání  vsítil Jan Březík po teči Radka Kozáka za kterou si od svého dědy vysloužil stokorunuJ. Stav 1:0.Najednou se začalo hrát na dvě brány a zápas měl nový náboj.Druhý gól padl po rychlém kontru, kdy Jakub Bobčiak svou přesnou přihrávkou našel Filipa Páleníka a ten trestal podruhé.Stav 2:0. Do šaten se šlo prozatím s úsměvem na tváři.

Druhá půle  dostala hořkou příchuť hnedka zkraje,  kdy snižující brankou rozbrnkala nervy všech naší svěřenců.Stav 2:1.Obdobně jako v Moštěnici přišla Přikrylova desetiminutovka a dvě jeho přesné trefy už dávaly jasně najevo kdo dneska vyhraje.Stav 4:1.Jenomže soupeř to vůbec nevzdával a kousal jak týden stará protéza.Oba góly padly po prohraných vzdušných soubojích.Stav 4:3.Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu. Oku lahodící výkon to zrovna nebyl, ale body se počítají.

Býškovice: Derby stálo Libora nervy

07.10.2013 20:48

První poločas utkání byl jako z velmi špatného snu. Žádná bojovnost, odhodlání, síla a chuť do zápasu nedoprovázela žádného našeho hráče až na světlé vyjímky.  Taktickou přetahovanou plnou nepřesností  a bez větší šance rozčísl až po dvaceti minutách skrytý centr hostů a fanoušci mohli jásat  poprve, stav 1:0.Největší naše šance v první půli byli natolik nenápadné, že brankář shrábl všechny mičudy jako  sladké laskonky. Zato soupeř ze dvou nebezpečných střel  nezaváhal a do šaten se šlo za nepříznivého stavu 2:0.

,,Tak se derby nehraje!!!´´  zaznělo z úst prezidenta klubu a jedenáctka nešťastníků mohla jen v duchu tiše souhlasit.

Druhý poločas začal pro nás mnohem aktivněji.Šance konečně budily strach a jenom velkou smůlou neskončila Kozákova hlavička v bráně, nýbrž na vodorovné konstrukci brankového zařízení. Jediný gólový moment přišel  15 minut před hvizdem, který proměnil Marek Přikryl.V následujících minutách brankář vyměnil rukavice za herectví  a svým mizerným talentem se snažil přesvědčit naše hráče, že šlo pouze o náhody, které natahovaly čas. Celkový stav 2:1

Nezamyslice: Hody, hody - 3 body

29.09.2013 21:30

Hosté ze Všechovic zajížděli do dalekých Nezamyslic v roli favorita a s úkolem odčinit zaváhání z domácího utkání proti Kostelci. V průběhu dne však, kromě dlouhodobě zraněných a nemocných hráčů, začala úřadovat rýmečka a na utkání odcestovalo pouze 12 statečných.. Pouze vinou lehčího zranění zůstala pouze na lavce Všechovická fotbalová legenda Libor "Didier" Ponížil. Utkání začalo poněkud vlažně, ovšem po pár minutách se postavil k trestňáku Kozy a 150 cm gólmana prostřelil tzv. střelou nahoru z 20ti metrů. Domácí drželi míč, snažili se kombinovat, ale po pár minutách opět udeřilo na druhé straně.. Březík po sklepnutí Vavroušem vyvezl balón, oklamal snad trojici protihráčů a našel hrdinu utkání Maru Přikryla, který střelou po zemi - tzv. "Liborovkou" nedal brankáři šanci. Centry domácích dále spolehlivě sbíral Petr Kubját a dlouhými a PŘESNÝMI výkopy zakládal brejkové příležitosti.. Další gól přidal Božský Mára po krásné přihrávce od Rolince a hattrick dovršil, znovu přehozením gólmana, po uličce Březíka.. První poločas tedy skončil 0:4 i díky dechberoucímu Davidovi a jeho kolegům v obraně, kteří se neúnavně vrhali do střel a zastavovali jeden útok za druhým. Druhý poločas už se v podstatě dohrával a hostující tým zkušeně kontroloval výsledek utkání. Za zmínku stojí pouze gól domácích a hlavně střídání v 75. minutě, kdy přišel na hřiště rozdávat radost a smích legendární fotbalista, podnikatel, tanečník, plavec, cestovatel a otec od rodiny Libor Ponížil. Od svého nástupu doslova uklidnil hostující borce a chyběli jen milimetry aby mohl hlavou přidat pátou branku.. Utkání tedy skončilo jednoznačným výsledkem 1:4 a odvážíme si důležité 3 body do tabulky pravdy. Děkujeme i uzdravenému Kubovi za účast a v neděli nás čeká derby v Býškovicích, kde se bude hrát doslova o všechno!

Autor: Jan Březík

Kostelec: První klopýtnutí doma

24.09.2013 16:56

Celý poločas jsme měli více ze hry i když hoste bojovali jak o život.První gólová momentka  vznikla po standartní situaci, kterou zahrával Jan Březík na Ladislava Derycha, ten hlavou prodlužoval míč, kde David Kuchař svojím dechberoucím volejem z nulového úhlu otevíral skóre.Díky těmto třem borcům se šlo do šatny za příznivého stavu 1:0.

Dalších 45 minut byla brána soupeřů zakletá, jinak se ty vyložené šance snad zdůvodnit nedaly.V poslední desetiminutovce přišel trest v podobě vyrovnávací branky a odpovědět už jsme bohužel nedokazali.Stav 1:1

Vrchoslavice: Doma bez ztráty bodu

16.09.2013 19:42

Spanilá jízda v domácím prostředí pokračuje. Tentokrát to odneslo mužstvo z Vrchoslavic, i když začátek utkání tomu moc nenapovídal.Hosté hlavně hrozili z rychlých přechodů do útoku a to se nám stálo osudným, kdy po úniku soupeře Petr Kubját  svým zákrokem nechtěně  podrazil  útočníka a musel čelit pokutovému kopu , zároveň si vysloužil žluté napomenutí.Stav 0:1.

Po několika hezky vydařených kombinací naších borců nepřišlo žádné nebezpečnější zakončení, právě  naopak  přišel šok číslo 2. a hosté zvyšují svůj náskok už o dvě branky. Stav 0:2.

Zlomová situace nastala v momentě, kdy před koncem první půle byl za kruhem šestnáctky faulovaný Jakub Bobčiak a Radek Kozák svou technickou parádou snižoval stav utkání.Stav 1:2.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a šlo poznat že vstřelená branka z první půle zvedla sebevědomí celému mužstvu a jako odměnou za to byla vyrovnávací branka z kopačky Filipa Páleníka. Stav 2:2.V závěru utkání byla ještě nařízena penalta, kterou si postavil muž bez nervů (David Kuchař) a poslal domácí do vedení, které vydrželo až do konečného hvizdu.Stav 3:2